Naši mladí cyklisté, žáci 4., 5. a 6. ročníku, se 16. 9. zúčastnili výukového programu pro cyklisty na dopravním hřišti v Příbrami. Po teoretickém proškolení v dopravní výchově si žáci vybrali jízdní kolo "na míru" a odstartovali praktickou jízdu na hřišti. Zpočátku nebylo vůbec jednoduché zvádnout dopravní situaci a každý přestupek byl také pokutován (platilo se 10 dřepy). Děti si brzy dávaly co nejvíce pozor, aby tak prošly zkouškou bod bdělým dozorem dopravních instruktorů. Následoval písemný test z dopravní výchovy. Ani tady neprošli všichni na první pokus. Nakonec si odnesli řidičský průkaz pro cyklisty všichni s vědomím, že jako účastníci silničního provozu mají  zdraví a život ve svých rukou.