Letošní oslavu Dne Země žáci 1. stupně zahájili turistickým pochodem na Hrby, jejichž nejvyšší vrchol měří 627 m. Během 3 km pochodu jsme tak zdolali bezmála 200 m převýšení. Za pěkného jarního počasí jsme se mohli kochat nádherným výhledem na krajinu a pozorovat změny jarní přírody. V lese si děti zahrály Kimovu hru k procvičení zrakové paměti, když procházely krátkou stezkou s obrázky na téma „Co do lesa nepatří“. Program pokračoval tradičním opékáním špekáčků a poté si děti užily oblíbených her - kroketu, fotbalu nebo „na třetího“. Někteří si sami v přírodě našli kout ke hrám a prozkoumávání. Zpáteční trasa vedla kolem statku, kde jsme pozorovali pasoucí se dobytek. O zážitky tak nebylo nouze, zvláště když se nám podařilo pohladit si kravičku nebo telátko. Vraceli jsme se přes Planou do Klučenic s několika jarními kilometry v nohách.