V adventním čase 8. prosince se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili výukového programu "Izrael - země vánočního příběhu" pod vedením katechetky Ludmily Lacinové. Děti se seznámily s reáliemi vánočního příběhu formou powerpointové prezentace. Na začátku se představovaly způsobem, který byl běžný v době, ve které se narodil a žil Ježíš, jehož jméno je neoddělitelně spjato se slavením Vánoc. Žáci si zahráli na historiky a zkoumali odpovědi na otázku, zda není to, co si o Vánocích připomínáme, jen vymyšlený příběh. Je například možné nějakým způsobem zjistit a doložit, zda se Ježíš skutečně narodil a žil? Kde leží země Izrael a město Betlém? Po mnoha historických a zeměpisných pátráních se přenesli zpět do současnosti vyprávěním o předvánočním putování betlémského světla, které zajišťují skauti i z naší republiky.

Přijďte si i Vy pro betlémské světlo na Štědrý den v 11 hodin dopoledne k vánočnímu stromu v Klučenicích.