V úterý 15.3. byl na naší škole realizován výukový program "Velikonoce jako slavnost nového života" pro 3. - 5. třídu pod vedením Bc. Ludmily Lacinové. V úvodu žáci poznávali na symbolech jara spjatost s velikonočními symboly - jako vajíčko obsahuje zárodek života, tak Velikonoce jsou oslavou probuzení života. Poté děti postupně rozbalily červený balíček. Bylo to velké plátěné srdce, na němž si ukázaly, jak naše vlastní srdce odráží pocity a vlastnosti, kdy může být přátelské a radostné, kdy těžké a smutné. Vyslechly si biblický velikonoční příběh demonstrovaný symboly Velikonoc. Jak ztvárnili toto téma výtvarní či hudební umělci si připomněly na obrazech Poslední večeře od Leonarda da Vinci a Salvatora Dalího a hudební ukázce velikonočního oratoria od J. S. Bacha. Společně si také zatančily kruhový tanec "nosičky vody" na židovskou hudbu a na závěr ochutnaly nekvašený chléb.

V podobném duchu se nesl i program pro menší děti, žáky 1. a 2. třídy. Programy jsou akreditovány MŠMT ČR a jejich cílem je přispívat k porozumění křesťanství jsko součásti kultury evropského civilizačního okruhu a k vytváření postojů tolerance a respektu v souladu s principy života v demokratické společnosti.