olymp viceboj 2024Dne 12. 3. 2024 se konal v Sedlčanech Olympijský víceboj. Zúčastnili se žáci 3. – 8. ročníku naší školy. Soutěžilo se v disciplínách trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem obouruč přes hlavu, skok přes švihadlo po dobu 2 minut, kde každých 30 sekund se měnil styl skoku, leh-sed také po dobu 2 minut.

Z našich žáků si vybojovali umístění na stupních vítězů: František Kopička a Sofie Prokopová – druhé místo, čímž si zajistili postup na krajské závody, které se uskuteční 7. května ve Slaném. Karolína Žáková a Johanka Přibylová obsadily třetí místo. Tento stadion velmi dobře známe, protože i v minulých letech jsme se zde zúčastnili atletických soutěží. Na závěr si všichni žáci vyzkoušeli vědomostní soutěž z olympijských znalostí.

Celé dopoledne bylo pro děti velkým přínosem. I když se všechny děti neumístily na pomyslné „bedně“, tak získaly mnoho sportovních zkušeností a odjížděly v dobré náladě.