16672074855002. a 3. ročník ZŠ Klučenice si užil letošní Halloween dle dávných zvyků. A užil si přitom spoustu legrace. Děti se dozvěděly něco o původu a slavení tohoto původně předkřesťanského svátku a vyzkoušely si některé zvyky a obyčeje s ním spojené. Věřilo se například, že v noci z 31. října na 1. listopad se domů vracejí duše zemřelých. Aby duchové nezabloudili, lidé jim svítili svítilnami z vydlabaných dýní. Lidé se také převlékali do starých hadrů a malovali si obličeje, což se v určité podobě dochovalo dodnes - kostýmy a masky jsou oblíbené hlavně u dětí. A tak i my jsme tuto původně keltskou tradici v rozmanitých maskách oslavili. Zatančili, zasoutěžili i zazpívali. Nechybělo ani výborné pohoštění plné sladkostí, které nám připravily maminky. Děkujeme.