Pokud žáci chtějí, mohou se vzdělávat také za pomoci televize a internetu.

logo ceskatelevizeČeská televize spouští od pondělí 16. března unikátní vysílání UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky. Projekt UčíTelka aneb Když děti učí telka vzniká s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Řadu edukativních aplikací mohou děti najít také na webu www.decko.cz.

Společnost Scio v souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol nabízí pomoc prostřednictvím Testů do hodin zdarma. Jedná se o krátké tematické testy z českého jazyka a matematiky, které jsou vhodné jako domácí příprava i opakování pro žáky 3. tříd ZŠ – 4. ročníků SŠ. Žáci on-line testy vyplní během 10 až 20 minut a získají přehled o svých znalostech. Testy budou přístupné do konce školního roku. Přístup k testům naleznou na webu www.sciodat.cz.

Nová škola nabízí žákům možnost zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz. Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní. Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz.