Žáci 1.-3. třídy společně s dětmi z MŠ se v pondělí 7.6. vypravili na školní výlet na hrad Točník. Už u brány na ně čekaly krásně ustrojené postavy z pohádek, konkrétně naše školáky provázel po hradě sám pan král. Po úvodních soutěžích s balancovníkem se děti dozvěděly něco o práci řemeslníků a prohlédly si jejich výrobky z kůže, dřeva, kamenů, drátků atd. Vlastnoručně si vyrobily svíčku, obdivovaly paličkování, zdobení perníčků, zaujala je práce na hrnčířském kruhu, u kováře viděly mimo jiné, jak se dělá hřebík, mohly si vyrazit svou minci. Každý řemeslník dal dětem otázku a zapsal do soutěžní křížovky odpověď. Naše děti se ani jednou nespletly a tak vyluštily heslo k pokladu. Ten střežil veliký drak. Hodný skřítek dětem za heslo a písničku poklad otevřel a každému dal odměnu. Divadelní představení tety Terezy se dětem líbilo, stejně tak i zápas šermířů. Školáci si vyzkoušely projít velkou pavučinou, házely míčky na cíl, tkaly látku nebo třeba střílely z kuše na terč. Na závěr si mohly nakoupit ve stáncích dárky domů či něco na památku.

Počasí nám přálo, myslím, že letošní výlet se vydařil.

Dagmar Šplíchalová