Žáci 1. stupně se dne 9. června zúčastnili školního výletu na zámek Orlík. Podnikli nádhernou cestu parníkem z hráze přehrady až k zámku Orlík, kde je čekala zajímavá a pro mnohé i dobrodružná turistická hra.

Děti se rozdělily do skupin po třídách a pokračovaly pro ně neznámou trasou, kterou postupně odhalovaly-  zodpovězením a splněním různých úkolů týkajících se zámku a jeho okolí se dostávaly na další cílový bod. Cestou si mohly prohlédnout hrobku rodu Schwarzenbergů nebo se pokochat nádhernou vyhlídkou na zámek Orlík. I cesta lesem byla místy tajuplná, když např. děti hledaly strom s větví připomínající  svalnatou ruku. Úkolová hra byla zakončena hledáním sladkého pokladu. Sladkostí a občerstvení si děti užily i při zpáteční cestě na palubě parníku.