karneval 2019 pozvankaTradiční Klučenický karneval, který se konal v sobotu 2. března od 13:30 hod. v tělocvičně základní školy Klučenice, je za námi. Jako každým rokem, na pořádání akce se podíleli žáci devátého ročníku, kteří si vybrali jako téma kostýmů "Povolání a profese". Za zvuku veselých dětských písní deváťáci předvedli předtančení a poté se spolu s malými a velkými návštěvníky v maskách vrhly na soutěže, které si pro ně připravili.

Po splnění každé soutěžní disciplíny na soutěžící vždy čekala sladká odměna. Spousta zábavy byla i během tanečních soutěží, které byly z těch náročnějších. Poté následovalo poděkování sponzorům za jejich podporu a vybrání poroty pro zvolení nejlepší masky z jejich řad. Aby se mohla nejlepší maska vybrat, byl vypraven karnevalový průvod, který obcházel kolem dokola, dokud nebyla nejlepší maska vybrána.

Nejlepší maskou byl vyhlášen malý strašák, hned za ním krvavá nevěsta a po ní pávice. Na dalších příčkach se umístila kočička, Minnie, pirát nebo kuchař. Výherci obdrželi pěkné ceny. Celý karneval zakončilo tradiční přetahování lanem. Nejprve se přetahovali malí s malými a nakonec všichni, kteří měli chuť. Karneval skončil v 17:00 hod. a v dobré náladě jsme se pak rozcházeli domů. Fotografie naleznete ZDE. Těšíme se zase příští rok, přijďte se zúčastnit!